Playstation 3 Kullanıcıları için Yeni Tehdit!

Kol bozuksa dikkat edin, sahte çıkmasın

PS3 kullanıcıları için yeni tehdit

Dün sizlere dünyanın en çok satan konsolunun Sony Playstation 3 olduğunu duyurmuştuk. Bu kadar yoğun ilgi gören bir ürün için lebette büyük tehlikeler de mevcut.

Özellikle aksesuar kısmında PS3‘ün oyun kumandalarının da sahteleri çok düşük fiyatlarla satışa sunuluyor. Bazı online alışveriş siteleri üzerinden yapılan PS3 oyun konsolu satışlarında kutudaki orijinal kumanda, sahtesiyle değiştiriliyor. Lisanslı olmayan, kalitesi, dayanıklılığı ve hassasiyeti düşük olan 15-20 TL’lik bu kumandaları alan oyun tutkunları kısa sürede mağdur duruma düşüyor. Bu kurnazlığı yapan satıcılar ise orijinal kumandaları 50-70 TL’ye kutusuz olarak ayrıca satıyorlar.

Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, “PS3 kutularından standart olarak 1 adet kablosuz kumanda çıkıyor. Bazı satıcılar orijinal kumandayı 10 dolarlık sahte bir kumandayla değiştirerek PS3 konsolunu daha avantajlı görünen fiyatlarla satışa sunuyor. Sahte kumandaları orijinaliyle yan yana konulmadığı sürece ayırt etmek zor. Hâlbuki sahte ürünlerde düşük kaliteli malzemeler kullanılıyor, kısa sürede hassasiyet ve dayanıklılık hataları nüksediyor. Tüketiciler, internet vasıtasıyla tanımadıkları bireysel satıcılardan yaptıkları alışverişlerde bu ürünleri iade edemeyecekleri ve değiştiremeyecekleri için zor duruma düşüyorlar” dedi.

Erdemir, PS3’ün üreticisi Sony’nin de sahte kumandalar konusunda tüketicileri uyardığını hatırlatarak, “Sahte kumandaların üretiminde kullanılan piller ve elektronik hassasiyet gerektiren parçalar orijinal olmadıkları için kısa sürede arızalanabiliyor. Sahte piller yüzünden patlayan cep telefonlarını düşünecek olursak bu ürünlerin de vereceği zararlar konusunda tüketicilerimizi uyarmalıyız” şeklinde konuştu.

Sahte kumandalar, orijinalini kullanmış olanlar tarafından rahatlıkla ayırt edilebiliyor. Ancak oyun tutkunlarının böyle bir durumla karşılaşmamak adına tanınan, orijinal ürün garantisi veren, güvenli mağazalardan alışveriş yapmaları önem taşıyor. O yüzden siz siz olun kumandanıza dikkat edin.

Reklamlar

11 Ocak 2013 tarihinde Teknoloji içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: